چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۷

ایرانخواه:

اختصاص 3 هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار اربعین و خروج زائران قزوینی از مرز مهران صورت می‌گیرد

محمدحسن ایرانخواه، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین، گفت: سال جاری با وجود حذف ویزا برای زائران انتظار می‌رود، حدود 3 میلیون و 500 هزار نفر در مسیر رفت و همین تعداد زائر در مسیر برگشت به مدت 20 روز در مرزهای کشور تردد داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین؛ ایرانخواه گفت: مرزهای قصرشیرین، مهران، چزابه و شلمچه از تاریخ 15 مهرماه تا پنجم آبان‌ماه سال جاری برای ورود و خروج زائران بازگشایی خواهند شد که بیش‌ از 70 درصد زائران از مرز مهران برای خروج و ورود به کشور استفاده می‌کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اذعان کرد: به منظور رفت‌و آمد زائرین حدود 3 هزار دستگاه اتوبوس برای مناطق مرزی و خارج از مرز، همچنین حدود 2 هزار دستگاه اتوبوس توسط سازمان شهری کشور (شهرداری‌های استان) برای زائران درنظر گرفته‌ شده‌است.

وی گفت: کرایه‌ی رفت‌و آمدهای منطقه‌های مرزی در سال گذشته 3 الی 4 هزار تومان بود که در سال جاری افزایش چندانی نخواهد داشت، همچنین کرایه‌ی درون شهری و شهرها تا مرزهای کشور توسط مسئولین و طبق مصوبه تعیین می‌شود که باید توسط مسئولین مربوطه پیگیری شود.

این مسئول ابراز کرد: با وجود الحاق مسئولیت حمل و نقل زائرین کشور به استان قزوین حدود 70 دستگاه اتوبوس برای زائرین استان در منطقه‌ مرزی مهران درنظر گرفته شده‌است، همچنین ورود و خروج زائرین استان قزوین از مرز مهران انجام خواهد شد.

عضو هیئت مدیره های سازمان تاکسیرانی قزوین عنوان کرد: سال گذشته حدود 2 هزار دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل زائرین در نظر گرفته شده‌ بود که با توجه به افزایش تعداد زائرین امسال نسبت به سال گذشته حدود هزار دستگاه اتوبوس برای خدمت رسانی به زائرین افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به حذف ویزای زائران احتمال حضور 25الی 30 میلیون زائر برای ورود و خروج از کشور وجود دارد که سازمان اتوبوسرانی و وزارت کشور برای خدمت‌رسانی به مردم آماده‌است و با ثبت تعداد زائرین در مرحله‌ی خروجی از مرز کشور برای زمان بازگشت زائرین خدمات مناسبی ارائه خواهد داد.

ایرانخواه ادامه داد: از زائرین انتظار می‌رود برای ورود به مرزهای کشور از خودروی شخصی استفاده نکنند و برای جابه‌جایی از مناطق شهری به مرز کشور از اتوبوس‌های عمومی استفاده کنند.

وی افزود: زائرین سفر خود را برای وارد شدن به خاک عراق به تدریج از پنج یا دهم مهرماه آغاز کنند و سفرخود را به روزهای بیست‌و ششم موکول نکنند، همچنین زائرین برای خروج از خاک عراق چند روز بعد از روز اربعین اقدام نمایند تا با مشکل مواجه نشوند.

این مسئول در پایان بیان کرد: به علت حذف ویزای زائرین همراه داشتن پاسپورت و بیمه برای زائرین الزامی‌است، زیرا درصورت نداشتن پاسپورت و بیمه ورود زائرین تخلف محسوب شده و طبق قوانین کشور عراق به مجازات متخلفین رسیدگی خواهد شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط