دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۱

ایرانخواه:

در توقفگاه امام علی (ع) برای شستشوی ماشین های سنگین از آب های ذخیره شده استفاده می شود

محمد حسن ایرانخواه، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین، گفت: با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه نظافت صنعتی و روش های مدرن نظافتی ، استفاده از باس واش اتوماتیک به منظور شستشوی کامل مینی بوس و اتوبوس های این ناوگان در حداقل زمان ممکن، گسترش یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین؛ ایرانخواه گفت: در باس واش توقفگاه امام علی (ع)، برای شستشوی ماشین های سنگین از فرایند ورود آب های سطحی  و زیرسطحی، شامل آب باران و قنات، استفاده و آب های ذخیره شده، در مخزن آب 55 هزار لیتری نگهدای می شود.

وی تصریح کرد: برای شستشوی کامل هر دستگاه اتوبوس بیش از 600 لیتر آب لازم است، ولی با توجه به کمبود آب در کشور و جهت صرفه جویی بیشتر در مصرف آب، سیستم سبتیک و تصفیه آب در توقفگاه امام علی (ع) طراحی  و ساخته شده که آب مصرفی را پس از شستشو به چرخه سبتیک و سپس به تصفیه خانه وارد می کند و در این فرایند مقدارآب مصرفی را از 600 لیتر،  به 100 لیتر کاهش می دهد.

ایرانخواه افزود: در مرحلـه ابتدایـی عملیات شستشو، آب به حوضچه های استراحت و تسویه هدایت می شود و ماده خشک غیر قابل استفاده شامل روغن، خاک، آب های کثیف و ... در داخل حوضچه پایانی پسماند رسوب می کند و در انتها فاضلاب به جا مانده و مواد خشک توسط سازمان پسماند تخلیه، بارگیری و منتقل می شود.

این مسئول با بیان این که دستگاه باس واش تمام اتوماتیک در هر 6 دقیقه یک دستگاه اتوبوس را شستشو می دهد، خاطرنشان کرد: هم اکنون کارواش سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین به طور شبانه روزی فعال بوده و در مدت 48 ساعت تمامی خودروهای سنگین  فعال این ناوگان  شستشو و نظافت کامل می شوند.

ایرانخواه گفت: درمرحله پایانی، آب فیلتر شده و تمیز از لوله های بزرگ به داخل رودخانه سرازیر می شود و هیچگونه آلایندگی زیست محیطی را دربرنخواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به ابعاد ماشین های سنگین ناوگان  اتوبوسرانی، شستشو و نظافت آن ها به صورت دستی، کاری دشوار بوده که ضمن صرف زمان و انرژی زیاد نتیجه چندان مطلوبی به دنبال نخواهد داشت، اما هنگام استفاده از باس واش، هیچ گونه نیروی انسانی به طور مستقیم در عملیات شستشو و نظافت درگیر نشده و عملیات نظافت و شستشوی وسیله نقلیه بصورت کاملا اتوماتیک توسط دستگاه انجام می شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط